2. ročník soutěže MH o pohár starosty SDH Košťany, 27.6.2009

Dne 27.6.2009 se v Košťanech od rána sešli mladí hasiči, kteří přijeli bojovat o pohár starosty SDH. Účast nebyla moc hojná, jelikož se soutěže zúčastnila pouze 3 družstva starších žáků, 3 družstva mladších žáků a jediné družstvo přípravky. Ze starších zde byly týmy ze Lhenic, Hostomic a z Košťan, z mladších týmy Háj u Duchcova, Modlany a Košťany a v neposlední řadě družstvo košťanské přípravky. Na programu byly pro každého připraveny 2 útoky, přičemž se každému počítal lepší čas.

Soutěž začali naši nejmladší a i přes menší komplikace s rozdělovačem (video ZDE) ukončili svůj pokus v pořádku. Následně si připravili své nářadí mladí hasiči z Modlan, Háje u Duchcova a jako poslední ve své věkové kategorii Košťany. Poté začali soutěžit mladí hasiči – starší. Po této kategorii se na start opět postavila košťanská přípravka na svůj druhý pokus a nakonec se umístila samozřejmě na 1. místě s celkovým časem 70,09 s. Po přípravce nastoupily děti z Modlan, kteří nakonec skončili druzí s časem 35,20 s, Háj u Duchcova, který svoji kategorii vyhrál s časem 33,25 s a nakonec Košťany, kteří ukončili své snažení na místě třetím s časem 39,13 s. Následovala soutěž kategorie starších. Zde se umístilo na třetím místě družstvo Hostomic s časem 42,36 s, druzí skončili mladí hasiči z Košťan s časem 37,70 s a na místě prvním družstvo ze Lhenic s časem 29,10 s. Naštěstí nám parádně vyšlo počasí, a tak celá soutěž proběhla bez problémů. Jen doufejme, že na příští ročník se zde v Košťanech sejde více týmů a uvidíme opět pěkné výkony jak našich, tak i ostatních družstev.