Soutěž O pohár ředitele HZS Teplice, 10.5.2015

Tým SDH Košťany – mladší při zapojování na základně

Tento víkend byl pro nás velmi náročný, jelikož i v neděli nás čekala soutěž. Tentokrát byla připravena štafeta 4×60 metrů a požární útok na hřišti u Buzulucké školy. Do soutěže jsme přihlásili pouze družstvo mladších, pro které tento závod byl zároveň závěrečným kolem hry „Plamen“.

Jako první se běžela štafeta 4x60m. První pokus si zaběhly dětičky ve složení kladina – Adam N., příčné břevno – Tomáš S., hasicí přístroj – Pepa K. a hadice – Péťa E. a ukončily pokus s časem 2:02:35s . Druhý pokus byl ve složení kladina – Lucka Š., příčné břevno – Jindra S., hasicí přístroj – Honza Ž. a hadice – Péťa E. Časem 1:19:10 si zajistili 4. místo v dosavadním průběhu soutěže a šanci na pěkné umístění jak v celé soutěži, tak i v celoroční soutěži.

Následovala královksá disciplína – požární útok. Naše děti nastoupily na plnění této disciplíny ve složení: koš – Lucka Š., „béčka“ – Pepa K., rozdělovač – Honza Ž., pravý proud – Jindra S. + Tonda S. a levý proud – Péťa E. + Tomáš S. Po nastříkání obou terčů se časomíra zastavila na čase 48,25s. Tento čas nás v požárním útoku zařadil na 2. místo a my s napětím sledovali další družstva, která běžela po nás. Nakonec dal lepší čas pouze tým ze Lhenic, a tak jsme se mohli radovat ze 3.místa v požárním útoku.

Po sečtení obou disciplín jsme nakonec (díky tomu, že jsme měli lepší čas na požárním útoku) obsadili nádherné 3. místo z konkurence 10ti týmů, a tak si odvážíme medaile i pohár z tohoto závodu.

Jak jsem již v úvodu zmiňoval, pro mladší kategorii byl tento závod i závěrečným kolem celoroční činnosti. Ze zahájení, které proběhlo na podzim loňského roku, měly děti dosavadní umístění na 6. místě. Díky dnešním krásným výkonům jsme se posunuli na 4. místo.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář