Hasičata v akci, Duchcov, 3.10.2015

přípravka, mladší a senioři na soutěži „Hasičata v akci“

Dnes jsme se s dětmi zúčastnili netradiční soutěže, kterou pořádal sbor dobrovolných hasičů Duchcov. Soutěž se konala od 10:00 na bažantnici. Děti nejdříve „spali“ v pytlích, po vyhlášení poplachu se museli obléknout do dresu, helmy a pásku a nastoupit do „vozdila“ (nastavovací žebřík) se kterým museli projít slalom. Poté překonat kladinu, příčné břevno a tunel, následně zapojit hadici B na hydrantový nástavec, připojit ji na rozdělovač a vytvořit 2 útočné proudy. Společně s tímto zapojováním dva členové družstva přenášeli na nosítkách zraněnou osobu (panenku). Po absolvování této části „nasedli“ zpět do „vozdila“, překonali slalom a na konci se občerstvili pitím. Za SDH Košťany jsme postavili na start celkem 3 hlídky, a to v kategoriích přípravka, mladší a senioři. Přípravka ukončila na krásném 3. místě, mladší po zaváhání na spojování hadic skončili na 9. místě a senioři (rodiče dětí společně s vedoucími dětí) vyhráli.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář