Lhenický dvojboj, 6.5.2012

Ve studeném počasí se zataženou oblohou se v neděli 6.5.2012 sešla na hřišti ve Lhenicích družstva mladých hasičů z teplického a mosteckého okresu. 83závodníků se utkalo ve dvou disciplínách hasičského sportu.

V prvním kole závodu běželi jednotlivci 60m s překážkami. V mladších chlapcích zvítězil Knop Dan ze Srbic v čase 20,99s. Stříbrnou medaili si odvezl Žítek Oldřich z Obrnic, čas 22,16s. Třetí místo zůstalo na domácím poli pro lhenického Vlčka Jana, čas 22,21s. Vítězkou mladších dívek byla lhenická Capoušková Jana, čas 21,42s., druhé místo patřilo Mackové Barboře z Košťan, čas 25,23s. a bronzovou medaili získala domácí Pauzová Hana s časem 25,28s. V kategorii starších dívek i chlapců předvedli závodnice a závodníci rychlé běhy, a tak první místa byla seřazena velmi těsně za sebou. Starší dívky: 1.místo-Stýblová Sandra (Lhenice) – 17,65s., 2.místo-Petráková Sylva – 18,30s., 3.místo-Víchová Jana – 18,81s. (obě Duchcov). Starší chlapci: 1.místo-Grosser Miroslav (Obrnice) – 16,03s., 2.místo-Beneš Michal – 16,44s., Adamec Ondřej – 16,60s. (oba Lhenice).

Po krátké ukázce historického šermu, kterou předvedli rytíři z nedalekého hradu Sukoslav, či Kostomlaty (podle toho, jak ho kdo zná), čekal děti ještě závod v požárním útoku. V mladší kategorii se nejlépe povedl útok závodníkům ze Srbic (čas 29,49s.). S časem daleko za Srbicemi, přesto druhé, skončily děti z Obrnic s časem 43,07s. a třetí, také s velkým odskokem od zlaté medaile, uspěly děti z Košťan – čas 46,44s. V kategorii starších měli diváci možnost vidět rekord konaných závodů, neboť šest dívek a jeden chlapec z Háje, kteří tvořili společné družstvo, dopravili vodu do terčů v čase 20,01s. a nechali své soupeře daleko za sebou. Druzí skončili závodníci z Modlan (čas 26,65s.) a třetí z Obrnic (čas 28,91s.).

Následovaly ještě ukázky zbraní v táboře šermířů, ale všichni už netrpělivě čekali na celkové výsledky. Sčítaly se totiž časy družstev podle umístění v běhu na 60m s překážkami a z požárního útoku. V mladší kategorii se ze zlata radovaly děti ze Lhenic. Stříbro si odvezly děti do sousedního mosteckého okresu, do Obrnic. Bronzové pak byly děti ze Srbic. Ve starší kategorii šlo o sekundy, a tak bylo umístění velmi těsné. Zlato bralo chlapecké družstvo z Obrnic, pomyslné stříbro viselo na krku hájským (nepochybně i díky skvělému požárnímu útoku) a bronzový stupínek zůstal domácím, lhenickým, ačkoliv se pod nimi pořádně třásl díky pokaženému pokusu v požárním útoku.

FOTOGALRIE

článek převzat z www.sdhlhenice.cz