Lhenický dvojboj, 6.5.2012

Ve studeném počasí se zataženou oblohou se v neděli 6.5.2012 sešla na hřišti ve Lhenicích družstva mladých hasičů z teplického a mosteckého okresu. 83závodníků se utkalo ve dvou disciplínách hasičského sportu.

V prvním kole závodu běželi jednotlivci 60m s překážkami. V mladších chlapcích zvítězil Knop Dan ze Srbic v čase 20,99s. Stříbrnou medaili si odvezl Žítek Oldřich z Obrnic, čas 22,16s. Třetí místo zůstalo na domácím poli pro lhenického Vlčka Jana, čas 22,21s. Vítězkou mladších dívek byla lhenická Capoušková Jana, čas 21,42s., druhé místo patřilo Mackové Barboře z Košťan, čas 25,23s. a bronzovou medaili získala domácí Pauzová Hana s časem 25,28s. V kategorii starších dívek i chlapců předvedli závodnice a závodníci rychlé běhy, a tak první místa byla seřazena velmi těsně za sebou. Starší dívky: 1.místo-Stýblová Sandra (Lhenice) – 17,65s., 2.místo-Petráková Sylva – 18,30s., 3.místo-Víchová Jana – 18,81s. (obě Duchcov). Starší chlapci: 1.místo-Grosser Miroslav (Obrnice) – 16,03s., 2.místo-Beneš Michal – 16,44s., Adamec Ondřej – 16,60s. (oba Lhenice).

Po krátké ukázce historického šermu, kterou předvedli rytíři z nedalekého hradu Sukoslav, či Kostomlaty (podle toho, jak ho kdo zná), čekal děti ještě závod v požárním útoku. V mladší kategorii se nejlépe povedl útok závodníkům ze Srbic (čas 29,49s.). S časem daleko za Srbicemi, přesto druhé, skončily děti z Obrnic s časem 43,07s. a třetí, také s velkým odskokem od zlaté medaile, uspěly děti z Košťan – čas 46,44s. V kategorii starších měli diváci možnost vidět rekord konaných závodů, neboť šest dívek a jeden chlapec z Háje, kteří tvořili společné družstvo, dopravili vodu do terčů v čase 20,01s. a nechali své soupeře daleko za sebou. Druzí skončili závodníci z Modlan (čas 26,65s.) a třetí z Obrnic (čas 28,91s.).

Následovaly ještě ukázky zbraní v táboře šermířů, ale všichni už netrpělivě čekali na celkové výsledky. Sčítaly se totiž časy družstev podle umístění v běhu na 60m s překážkami a z požárního útoku. V mladší kategorii se ze zlata radovaly děti ze Lhenic. Stříbro si odvezly děti do sousedního mosteckého okresu, do Obrnic. Bronzové pak byly děti ze Srbic. Ve starší kategorii šlo o sekundy, a tak bylo umístění velmi těsné. Zlato bralo chlapecké družstvo z Obrnic, pomyslné stříbro viselo na krku hájským (nepochybně i díky skvělému požárnímu útoku) a bronzový stupínek zůstal domácím, lhenickým, ačkoliv se pod nimi pořádně třásl díky pokaženému pokusu v požárním útoku.

 

FOTOGALRIE

 

článek převzat z www.sdhlhenice.cz

 

POŽÁRNÍ ÚTOK – MLADŠÍ

VIDEA JEDNOTLIVÝCH SOUTĚŽÍCÍCH

ADAM RAUER

ADAM VÉGH

BÁRA MACKOVÁ

JÁRA KOCMAN

 

KRISTÍNA VÉGHOVÁ

MARUŠKA KAPICOVÁ

MÍŠA HERZINA

PAVEL KAPIC

STANDA MACEK

SYLVIE MOKRÁ

VÍŤA WINKLER

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář