Memoriál J. Jaroše, Háj u Duchcova, 22.4.2017

Poháry vítězné přípravky

V sobotu 22.4. jsme vyrazili s dětmi na první letošní soutěž do Háje na branný závod. Na závodníky čekala cca 2,5km dlouhá trať, na které bylo 7 různých stanovišť – střelba ze vzduchovky (přípravka hod tenisákem do panáka), topografie (topografické značky, srovnání mapy podle buzoly, určení azimutu), hod na cíl (hod tenisákem nebo granátem do vyznačeného čtverce 1 x 1m), zdravověda (uvázání zraněné ruky a kolena + transport podle směrnic hry Plamen), požární ochrana (grafické značky, určení vhodných a nevhodných hasebních prostředků), rozvinutí hadice na cíl (shazování 3 kuželek hadicí) a hadice (spojení hadic, rozdělovače, proudnice a sacího koše; starší motání 20m hadice). Běželo se na čas, kdy na každém stanovišti za nesprávně provedený úkol soutěžící obdrželi trestné body. Jeden trestný bod byl ve výsledném rozhodování připsán jako trestná minuta k času, který soutěžící strávili na trati. Celkový čas byl tedy součtem trestných minut a dobou na trati.

Do tohoto závodu jsme přihlásili celkem 5 týmů – 1x přípravku, 2x mladší a 2x starší. Počasí závodu příliš nepřálo, jelikož s menšími přestávkami po celou dobu soutěže pršelo a byla zima, ale i přesto naši závodníci podali velmi krásné výkony. Starší družstvo „B“ (Verča Kočová, Ondra Novák, Kája Beinová, Péťa Engelmann a jeden půjčený závodník z Domoušic) se umístilo na 14. místě (104:39s), družstvo „A“ (Sára Klejnová, Kristýna Nováková, Karolína Vrbová, Pavla Koričarová a Honza Žížala) na 8. místě (93:20s) z 20ti týmů, mladší družstvo „B“ (Pavel Civín, Tomáš Státník, Kuba Ševic, Filip Hampl a David Sláma) na 9. místě (61:51s), družstvo „A“ (Péťa Engelmann, Lenka Mörlová, Danielka Šaberová, Dean Korotaj a Adélka Rezková) na 7. místě  (60:18s) ze 16ti týmů a přípravka (Marek Šaber, Vojta Ševic, Lukáš Seiner, Lukáš Horák a Franta Špaček) navázala na výkony z minulého roku a svoji kategorii vyhrála (46:28s). V této soutěži se dále vyhlašuje absolutní vítěz za nejmenší počet trestných bodů z kategorií přípravka, mladší a starší. Absolutním vítězem této soutěže se stala přípravka z Košťan, tak jsme si nakonec odvezli 2 krásné poháry.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář