Mistrovství ČR dorostu v požárním sportu, Sokolov, 7.7. – 8.7.2012

 Již od začátku mistrovství nás provázely problémy, které se nám po celou dobu soutěže nechtěly vyhnout. Po sobotním ranním příjezdu do místa dění jsme měli menší komplikace s prezentací, které se nakonec ukázaly jako maličkost. Po úspěšné prezentaci naše závodnice (Bára Solarová) vyrazila na slavnostní nástup, který se konal ve 12:30 a samozřejmě aby neprobíhalo vše jak má, tak po celou dobu nástupu (cca 30 minut) pršelo.

   Ve 13:30 začaly první disciplíny v kategorii dorostenců a dorostenek, a to běh na 100m s překážkami, kde soutěž zahajovala kategorie dorostenek. Po neplatném prvním pokusu si mohla Bára chvilku odpočinout než na ní opět přišla řada. Druhý pokus zdárně dokončila, ale bohužel se nás opět držela smůla, protože Báře při sběru hadic vypadla proudnice. Platným pokusem byl tedy z běhu na 100m překážek čas 26,55s z druhého pokusu. Po této disciplíně následoval rozběh dorostenců a následně konec soutěžního dne.

   V neděli zahájili den dorostenci se štafetou 4x100m.  Mezitím probíhaly testy z požární ochrany. Bohužel zde Bára z 15 otázek jednou chybovala. Pokračovaly dorostenky se štafetou 4x100m a po odběhnutí všech družstev se trať připravovala na dvojboj. Ten začala kategorie dorostenců a cca v 12:15 se konečně Bára dostala na řadu. Opět jí ale provázela smůla a při přebírání hasicího přístroje z podlážky se zranila a tak doběhla do cíle s časem 23,01s. Druhý pokus kvůli zranění neabsolvovala.

   Po celkovém součtu všech disciplín ukončila Bára své snažení na 38. místě z celé ČR.

  Byl to pro nás víkend, kde jsme nasbírali mnoho zkušeností a doufáme, že je budeme moci uplatnit zde v Košťanech i pro další nadšence. Stále ale nemáme pro dorostenecké kategorie potřebné vybavení – štafetové hadice, rozdělovač, apod., které jsou nezbytnou součástí pro trénink. Dosud jsme si museli sady půjčovat a i to mělo určitý vliv na výkonech. Proto pokud byste chtěli jakýmkoliv způsobem pomoci našim závodníkům, budeme vám velice vděční.

   Závěrem bych chtěl podotknout, že Bára je historicky první soutěžící, která kdy reprezentovala náš sbor na mistrovství ČR. Dosud se takto skvělý výkon nikomu nepodařil. Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na tomto úspěchu děkuji!

Jan Šaršoun

FOTKY ZDE

Bára Solarová – Mistrovství ČR dorostu v požárním sportu

Sokolov 2012

(běh na 100m s překážkami + dvojboj)

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář