Mladí hasiči budou opět bojovat o medaile

Následující dva víkendy čekají na naše mladé hasiče další soutěže. V sobotu 7.10. se od 10:00 v Duchcově koná soutěž Hasičata v akci, kam jsme přihlásili družstvo přípravky, mladších, starších i dospělých. Na závodníky čeká netradiční dráha, kdy nejprve „spí“ v pytlích, po vyhlášení poplachu se běží obléknout do dresu, nasadí helmu a připevní opasek, běží do žebříku, se kterým překonají slalom, překonají příčné břevno (70cm), kladinu a tunel, vytvoří útočné vedení a přenesou zraněnou osobu (panenku), opět překonají slalom a běží do cíle, kde musí vypít připravené pití.

O týden později, 14.10.2017 od 9:30  je v Unčíně připraven tradiční branný závod. Zde na závodníky čeká na cca 2,5 – 3km dlouhé trati 8 stanovišť – střelba ze vzduchovky, hod kroužků na cíl, dopravní značky, překonání lana, hod granátem na cíl, hasičský hlavolam (složení rozebraných půlspojek), přenos na nosítkách a řezání dřeva. Na jednotlivých stanovištích se počítají trestné body, kdy se za každý připočte 1 minuta k času na trati.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář