Modlanská vařečka, 5.11.2016

Poslední letošní soutěž je již také za námi. Dnes jsme vyrazili do Modlan na soutěž ve vaření – na Modlanskou vařečku. Do soutěže jsme přihlásili jedno družstvo (Sára K., Verča K., Dan P., Martin Š., Karolína B., Lenka M., Péťa E. a David W.), které muselo během 2 hodin uvařit polévku, hlavní jídlo a dezert nebo pokrm. Pro dnešní soutěž vymyslel (a pod jeho vedením dětičky vařily) opět menu náš šéfkuchař Libor Klejna, a to hovězí vývar s játrovými knedlíčky, drobením a zeleninou, hlavní jídlo košťanské hasičské burgry a dezertem byl puding s rybízovými piškoty, ovocem, mandlemi a šlehačkou, posypaný nastrouhanou čokoládou a ozdobený ananasem.

Porota byla, jako každý rok, složena z vybraných zástupců od každého soutěžícího sboru. Do výsledků se započítávala chuť všech jídel, prezentace a celkový dojem. Po hodnocení všech sborů nakonec naši mladí hasiči vybojovali vynikající 1. místo a putovní Modlanskou vařečku.

Velké poděkování patří opět zejména našemu šéfkuchaři Liborovi Klejnovi, všem členům poroty, klukům z výjezdové jednotky – Rosťovi, Kubovi F., Kubovi P, Jardovi, Jolče a rodičům  za obětavé přípravy a pomoc při této soutěži. 🙂