Okresní kolo hry Plamen, dorostu a požárního sportu mužů a žen, Duchcov, 12.5. – 14.5.2017

Družstva mladších a starších na okresním kole hry Plamen

Od pátku do neděle probíhalo v Duchcově ve sportovním areálu Bažantnice okresní kolo hry Plamen, dorostu a požárního sportu mužů a žen. Ve hře Plamen (mladší a starší žáci) se plnilo během pátku a soboty celkem 7 (u mladších 6) disciplín – závod požárnické všestrannosti, štafeta dvojic, štafeta CTIF, požární útok s překážkami CTIF (pouze starší), štafeta 4x60m, požární útok a hodnocení celoroční činnosti (zápisy v kronice). V celoroční činnosti dorostu čekal na jednotlivce dvojboj, běh na 100m s překážkami a test PO, pro družstva dorostu a mužů a žen mimo dvojboje  ještě štafeta 4x100m. Požární útok byl po poradě vedoucích a hlavního rozhodčího nakonec kvůli počasí zrušen, jelikož již bylo po uplynulých disciplínách o pořadí rozhodnuto. Do okresního kola hry Plamen jsme přihlásili družstva jak do mladší, tak i do starší kategorie. Celkem byly přihlášeny 4 týmy starších (Duchcov, Košťany, Modlany a Světec) a 3 týmy mladších (Lhenice, Duchcov a Košťany).

V pátek byl na programu dne závod požárnické všestrannosti (ZPV) pro dorost, starší a mladší žáky, štafeta dvojic pro mladší a starší žáky a dvojboj pro dorost. Jako první se na start ZPV postavili jednotlivci dorostu, poté družstva dorostu, mladší žáci a nakonec starší žáci, kde každé družstvo mělo 2 hlídky. Po absolvování cca 3km dlouhé (pro mladší 2,5km), kde na závodníky čekalo celkem 6 stanovišť (střelba ze vzduchovky, topografie, uzlování, zdravověda, požární ochrana a překonání vodorovného lana) se naše první starší družstvo umístilo na 4. místě (celkový čas 57:22 – 32 trestných bodů), druhé na 7. místě (celkový čas 1:14:48 – 39 trestných bodů). Mladší první družstvo pak na místě třetím (celkový čas 1:11:20 – 37 trestných bodů), druhé na místě šestém (celkový čas 1:15:30 – 41 trestných bodů). Mezitím, kdy běželi ZPV mladší, plnila kategorie starších štafetu dvojic a naopak. Zde se naši starší umístili na 3. místě, kdy se počítal lepší čas ze dvou pokusů (1. pokus 95,81s, 2. pokus 152,59s), mladší také na 3. místě opět ze dvou pokusů (1. pokus 359,72s, 2. pokus 236,69s). Poslední páteční disciplínou byl dvojboj pro dorost, kde jsme žádné zástupce neměli.

Sobotní ráno odstartovalo dvěma pokusy štafet CTIF pro mladší a následně pro starší. V této disciplíně se mladší hasiči z Košťan umístili na 3. místě (1. pokus 182,82s, 2. pokus 169,06s) , starší na místě druhém (1. pokus 104,66s, 2. pokus 99,79s). Po štafetě CTIF byl na pořadu dne u dětí neoblíbený požární útok s překážkami CTIF (pouze pro kategorii starších). Zde se opět běžely dva pokusy, kdy se nám první moc nepovedl (309s). Druhým pokusem jsme se ale výrazně zlepšili, a tak z této disciplíny bereme 2. místo (217s). Mezitím, kdy starší kategorie plnila tuto disciplínu, byla zahájena pro mladší štafeta 4x60m. Po odběhnutí všech štafet následovala krátká přestávka a po ní vybíhali starší. Na této disciplíně se naši mladší  i starší umístili na 2. místech (mladší 1. pokus 98,88s, 2. pokus 94,97s; starší 1. pokus 80,36s, 2. pokus 58,41s) . Poslední disciplínou byl požární útok. Opět se běžely dva pokusy a začínala mladší kategorie. Po odběhnutí obou kategorií se naši mladší umístili v útoku na 2. místě (1. pokus 41,61s, 2. pokus 35,42s), starší také na 2. místě (1. pokus 50,91s, 2. pokus 37,62s). V celoroční činnosti jsme měli splněny všechny okruhy, a tak jsme neměli žádné trestné body. V celkovém hodnocení hry Plamen se sčítají jednotlivá umístění ve všech disciplínách. Mladší tedy po všech součtech obsadili 3. místo, starší 2. místo.

V mladší kategorii soutěží závodníci od 6ti do 11ti let. Naši závodníci jsou téměř všichni 6-7letí a ještě jsme museli do týmu zařadit 2 dětičky z přípravky (3-6let). Soutěžit tedy proti 10ti-letým dětem je velice složité, a i přesto naši závodníci podali moc krásné výkony. Starší žáci, i když nám nepřálo počasí na tréninky a nemáme některé vybavení na dostatečný trénink, podali také parádní výkony a vybojovali tak krásné umístění.

Nedělní den byl vyhrazen pro kategorie dorostu, mužů a žen, kde náš sbor neměl zastoupení žádné. I přesto jsme ale v Duchcově nechyběli. Jan Šaršoun jako hlavní rozhodčí disciplíny běh na 100m s překážkami a rozhodčí na kladině při běhu štafety 4x100m a Jiří Ondráček jako rozhodčí na úseku s hasicím přístrojem. Rozhodčími jsme byli i v pátek, kdy Jan Šaršoun byl při ZPV na topografii a v sobotu –  Jiří Ondráček opět na úseku s hasicím přístrojem při štafetě 4x60m.

Po celý víkend se pak naši další členové aktivně podíleli na chodu celé soutěže. Libor Klejna jako kuchař pro všechny závodníky, rozhodčí a technickou četu, Nikolas Klejna, Jolana Klejnová, Nikola Bartůňková Jarda Hampl, Rosťa Gajdoš a Zdeněk Roth jako technická četa (dodávka vody, výdej guláše, příprava materiálu, apod.)

Rozpisy mladších na disciplínách budou přidány.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář