Požár autodílny, Lahošť, 4.10.2014

požár autodílny Lahošť; foto JSDH Zabrušany

V sobotu 4.10.2014 ve 23:22 byl na KOPIS nahlášen požár autodílny v Lahošti u Duchcova. Při příjezdu jednotky HZS Duchcov bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o rozsáhlý požár autodílny, ve které se nacházejí 3 motocykly, automobil a další strojírenské zařízení. Požárem byla zasažena celá autodílna. Jednotka nasadila útočný proud C. Při příjezdu dalších jednotek byly vytvořeny další dva útočné proudy (jeden s vodou a druhý s pěnou) a následně vyneseny 2 tlakové lahve, které byly ochlazovány. Jednotka SDH Košťany na výzvu velitele zásahu prováděla v izolačních dýchacích přístrojích hasební a ochlazovací práce společně s rozebíráním konstrukcí průběžným střídáním s ostatními jednotkami a dálkovou dopravu vody. Hasební práce z větší části probíhaly z venku budovy, jelikož byla požárem narušena železná střešní konstrukce. Průběžně byl prováděn monitoring termokamerou. Po likvidaci požáru jednotka SDH Košťany zůstala na místě do ranních hodin a hlídala situaci. Po sedmé hodině ranní byla zpozorována 2 malá ohniska. První se nacházelo pod střešní konstrukcí, a tak byla na místo povolána výšková technika a druhé na podlaze. Po dohašení zbylých ohnisek požáru bylo místo prohlédnuto termokamerou a následně jednotky odvolány zpět na základnu. Jelikož se jednalo o velmi rozsáhlý požár, byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Na místě události zasahovaly jednotky HZS Teplice, HZS Duchcov, SDH Košťany, SDH Zabrušany, SDH Duchcov, SDH Hostomice, SDH Hrob.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář