Požár bytu, Střelná – Sídliště, 5.12.2015

Dne 5.12. 2015 vyjížděla jednotka SDH Košťany k  požáru bytové jednotky ve Střelné, sídlišti.  Požár zpozoroval  jeden ze sousedů, který okamžitě informoval velitele jednotky SDH Košťany Libora Klejnu, který bydlí nedaleko od místa události. P. Klejna na místo povolal prostřednictvím KOPIS jednotky SDH Košťany a HZS Duchcov, doběhl na místo události a zjistil, že se jedná o silně zakouřený byt, ve kterém byla rozsvícena světla. Z toho usoudil, že se v bytě s největší pravděpodobností nachází osoby, a tak se snažil dobouchat přes vchodové dveře na uživatele bytu. Nikdo však dveře neotevíral. Následně dorazily na místo jednotky SDH Košťany a HZS Duchcov. Hasiči se pokusili planžetou otevřít dveře, ty ale byly zamčené. Poté se za pomoci nastavovacího žebříku pokusili vniknout oknem otevřeným na větračku. Při otevírání okna bylo zjištěno, že se v bytě nachází ležící osoba. Během tohoto vnikání praskla skleněná výplň okna, která probudila opilého uživatele bytu. Ten se v šoku snažil manipulovat s hořící pánví, ale v zakouřeném bytě nic neviděl a popálil si horní končetinu. Poté se dopotácel ke dveřím, které odemknul. Tam si ho hasiči převzali, vyvedli ho ven na čerstvý vzduch a provedli první pomoc. Mezitím hasiči vyhodili pánev ven z okna a uhasili za pomoci hasicího přístroje. Přitom byl proveden průzkum celého bytu, zda se na místě nenacházejí další osoby. Následně hasiči otevřeli okna v celém bytě a pomocí přetlakového ventilátoru byl zakouřený byt odvětrán. Uživatel bytu měl tentokrát velké štěstí, že si soused všiml kouře.  Stačilo několik minut a uživatel bytu mohl svou neopatrnost zaplatit tím nejcennějším – svým životem.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář