Požár domu, Košťany – Sklářská, 11.3.2009

Kolem půlnoci byl spatřen požár domu ve Sklářské ulici a následně nahlášen členem JSDHO Košťany Jaromírem Klášterkou na operační a informační středisko  integrovaného záchranného systému. Prostřednictvím krajského operačního a informačního střediska Ústí nad Labem byl v 0:09 vyhlášen požární poplach pro jednotku SDH Košťany, která v 0:13 dorazila na místo zásahu s technikou CAS 32 T 815 a ihned zahájila počáteční hasební práce. Ihned po příjezdu JSDH Košťany přijela jednotka HZS Teplice s technikou CAS 24 Scania, CAS 32   T 815 a HZS Duchcov s technikou CAS 32 T 815. Poté bylo zahájeno hašení střechy pomocí vodního děla na CAS 32. V tuto dobu byla požárem zasažena drtivá část střechy a docházelo k šíření požáru na střechy budov navazující na budovu hořící. Z tohoto důvodu určil velitel zásahu provedení opatření k zabránění šíření. Toto zabránění bylo zajištěno vytvořením útočných proudů ,,C“ do obou navazujících budov. Následně byla přivolána další technika, a to CAS 32 T 815 jednotky SDH Dubí – Mstišov a AP 27 (automobilová plošina) jednotky HZS Teplice. Poté bylo hašení soustředěno z AP 27 a nadále probíhala ochrana přilehlých budov. V 1:23 byl požár lokalizován a v 1:45 zlikvidován a předán majiteli, přičemž ještě probíhalo vynášení majetku. Následně byly  jednotky HZS Teplice, HZS Duchcov a SDH Dubí –Mstišov odvolány zpět na základnu a JSDH Košťany dohašovala zbylá ohniska požáru a hlídala objekt. V 8:00 byla odvolána i JSDH Košťany. Při požáru nedošlo ke zranění ani usmrcení zasahujících hasičů a civilních osob.

Příčinnou požáru byl zkrat trafa od internetového modemu. Škoda byla vyčíslena na cca 1.500.000,-

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář