Soutěž o pohár ředitele HZS Teplice, 7.5.2016

Dnes jsme s našimi dětmi vyrazili na hřiště u Buzulucké školy, kde probíhal 15. ročník soutěže mladých hasičů o pohář ředitele HZS Teplice a zároveň tato soutěž byla závěrečným kolem hry Plamen pro mladší kategorii.

Do závodu jsme přihlásili jedno družstvo přípravky a jedno družstvo mladších. Jako první disciplína byla připravena štafeta 4x60m. V prvním rozběhu běžel na kladině Marek Šaber, na příčném břevnu Danielka Šaberová, na hasicím přístroji Honzík Ondráček a na hadicích Kuba Janošovský. Výsledný čas této štafety se zastavil na 92s. V druhém rozběhu se na start (kladina) postavil Ondra Kadlus, na příčném břevnu Danieka Šaberová, na hasicím přístroji Honzík Ondráček a na hadicích Adam Navrátil. Druhá štafeta měla čas 118s. Do závodu se počítal lepší čas, a tím si naše přípravka zajistila 1. místo. Poté přišli na řadu mladší. Do prvního rozběhu jsme postavili Tomáše Státníka, Káťu Martínkovou, Davida Witka a Tondu Svobodu. Čas se zastavil na 93s. Do druhé štafety jsme postavili Jindru Svobodu, Adélku Janošovskou, Honzu Žížalu a Péťu Engelmana. Časem druhé štafety 67s si mladší zajistili 4. místo v dosavadním průbehu soutěže.

Druhou disciplínou byl požární útok. Přípravka ve složení Marek Šaber, Danielka Šaberová, Honzík Ondráček, Adam Navrátil, Kuba Janošovský a Ondra Kadlus. Časem 35s se umístili na 1.místě a v celkovém součtu obou disciplín přípravka vyhrála. Následoval útok mladších ve složení Péťa Engelmann, Jindra Svoboda, Honza Žížala,  Káťa Martínková, David Witek a Adélka Janošovská. S časem 48s se v požárním útoku zařadili na 2. místo. V součtu obou disciplín se naši mladší umístili na 3. místě. Na druhé místo nám scházelo pouze 0,6 vteřiny.

Jak již bylo zmíněno, tato soutěž byla pro mladší závěrečným kolem hry Plamen. Po říjnovém závodu požárnické všestrannosti, který našim dětem nevyšel a umístily se na 9. místě, se dětičky výrazně posunuly, a to na 4. místo.

Z této soutěže si tedy odvážíme vynikající 1. místo přípravky, 3. místo mladších a 4. místo v celkovém hodnocení celoroční činnosti v mladší kategorii.

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář