Večerní spaní, 8. ročník soutěže MH O pohár starosty SDH Košťany a 3. ročník „srandamače“ na počest Jindřicha Abrhama, 27.6. – 28.6.2015

8. ročník soutěže mladých hasičů O pohár starosty SDH Košťany – družstvo SDH Košťany – mladší (3. místo)

Poslední červnový víkend pořádal sbor dobrovolných hasičů v Košťanech soutěže a večerní spaní pro děti na škvárovém hřišti. V sobotu navečer byl naplánován příjezd ostatních sborů, pro které byl připraven večerní program. Po postavení stanů byly pro děti připraveny různé soutěže o sladké odměny a po skončení soutěží volná zábava. Tou ale tento večer nekončil. Počkalo se, až se setmí, a poté byla připravena stezka odvahy. Jako první šli nejmenší děti společně s rodiči nebo vedoucími, následovali mladší a nakonec starší. Poté šly děti spát. Společný večer trávily sbory dobrovolných hasičů z Košťan, Jílové – Modré, Chabařovic a Černic.

Následující den byl od 9:00 zahájen 8. ročník soutěže mladých hasičů O pohár starosty SDH Košťany v požárním útoku. Do soutěže se přihlásilo celkem 7 družstev přípravek (3 – 6 let), 10 družstev mladších (6 – 11 let) a 7 družstev starších (11 – 15 let).

První kategorií, která se postavila na start, byla tradičně přípravka. Následovali mladší žáci a soutěž ukončili starší žáci. Poté byl vyhlášen slavností nástup a soutěžícím se předali ceny a pro 3 nejlepší v každé kategorii poháry a medaile. Po vyhlášení umístění družstev byl v každé kategorii vyhlášen nejlepší proudař (nejrychleji sestřelený terč). Následně byl vyhlášen rozchod a soutěžící družstva se rozjela domů.

6. Jílové – Modrá (NP)

7. Košťany + Jílové – Modrá (mimo soutěž) (32,53s)

Nejlepší proudař:

Přípravka: Václav Lacina (22,75s); mladší: Markéta Pinďáková (20,61s);

starší: Oliver Vagel (24,37s)

Od 14:00 byl na programu 3. ročník „srandamače“ na počest Jindřicha Abrhama. Do této soutěže se nakonec přihlásila 4 družstva – tým „Kapor“ (složený ze členů SDH Košťany, jednoho z rodičů dětí v Košťanech a jednoho slovenského kolegy z Košťan nad Turcom), tým Černice – Meziboří, tým Černice a tým Dubí.

Soutěž se běžela v pětičlenných družstvech stylem štafety (předával se pěnový míček na líný tenis). Po zahájení musel každý vypít 0,3l piva a poté na soutěžícího čekaly vždy 2 úkoly. Mezi těmi se musel 10x otočit kolem kůlu (výjimka u prvního člena štafety – ten se točil před splněním úkolů).

První soutěžící po točení překonával lávku umístěnou na kádi s vodou, ze které následně kbelíkem nabral vodu a vrhnul ji na 5 plechovek, druhý člen rozhodil hadici na 3 kuželky a po točení přešel 5 m dlouhou trať na chůdách, třetí člen překonal lavičku a po točení házel 3 granáty do vyznačeného prostoru, čtvrtý člen překonal příčné břevno (0,8 m) a po točení musel překonat slalom ze 4 kuželů. Pro pátého člena byl připraven tunel a po točení vzít pálku na stolní tenis, položit na ní míček a doběhnout ke startovní čáře, kde na něj čekali ostatní soutěžící a pomocí „lyží“ pro 5 členů se museli dostat do cílové čáry.