Výroční valná hromada SDH Košťany, 7.1.2017

Udělení titulu čestný člen SH ČMS panu Františkovi Pelzovi za významnou dlouholetou spolupráci

V sobotu 7.1.2017 se od 14:00 konala výroční valná hromada našeho sboru. Po přivítání hostů následoval návrh programu valné hromady, který byl všemi přítomnými členy odsouhlasen. Poté byla na řadě volba volební a návrhové komise a následovaly jednotlivé zprávy – zpráva o činnosti SDH, zpráva kontrolní a revizní rady, zpráva o činnosti kolektivu mladých hasičů a zpráva o činnosti výjezdové jednotky.

Jelikož v březnu Martin Pažin ukončil členství, a tím rezignoval na své funkce starosty a velitele SDH, dalším bodem byla volba nového starosty, velitele a člena výkonného výboru SDH. Zde byl jednohlasně zvolen novým starostou a velitelem Libor Klejna a členem výkonného výboru Rostislav Gajdoš. Současné složení výkonného výboru naleznete ZDE.

Následovalo ocenění. Jako první předal nově zvolený starosta SDH Libor Klejna čestné uznání sboru firmě Bydlení AJA s.r.o. za sponzorování SDH. Poté předala starostka okresního sdružení hasičů Teplice Vierka Nejedlá medaili za věrnost – 10 let Nikolasovi Klejnovi, stuhu za věrnost – 30 let Romanovi Polívkovi a společně s Liborem Klejnou medaili a titul čestný člen SH ČMS  pro pana Pelze za dlouholetou aktivní spolupráci nejen s naším sborem. Mezi další oceněné patřil Libor Klejna, Jakub Fišer, Jan Šaršoun a Rostislav Gajdoš, kteří obdrželi medaili za aktivní práci v jednotce SDH obce III. stupně z rukou místostarosty města Zbyňka Krále. Tím ale udělování vyznamenání nekončilo – opět si vzala slovo starostka OSH, která předala starostovi Liborovi Klejnovi medaili za příkladnou práci pro náš sbor. Tohoto ocenění si velmi vážíme a děkujeme OSH za toto vyznamenání!

Dalším bodem v programu byla diskuze, kde si nejdříve vzal slovo místostarosta města Zbyněk Král, dále starostka OSH Teplice Vierka Nejedlá, paní Novotná a nakonec pan Pelz. Po přečtení a schválení usnesení z výroční valné hromady byla schůze ukončena a vyhlášena volná zábava.